Autor: Ivana Šćuric, 26. 5. 2022.

Dan škole Osnovne škole Ivana viteza Trnskog obilježen je 25. svibnja 2022. godine nizom aktivnosti za učenike i djelatnike škole te njihove goste.
Povodom Međunarodnog dana sporta koji se obilježava zadnju srijedu u mjesecu svibnju učenici i djelatnici sudjelovali su u aktivnosti Hodanjem do zdravlja. Dionicu dužine preko 5 kilometara od Slovinske Kovačice do Nove Rače prehodali su u jedan sat. Cilj aktivnosti bio je istaknuti važnost kretanja i bavljenja sportom za dobrobit zdravlja.

Kulturni program za učenike priredio je školski zbor pod vodstvom učitelja Tomislava Halauša. Ravnatelj škole Dario Jaušić podijelio je priznanja i poklone učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima te učenicama 5. razreda Lei Manjkaz i Evi Pogledić koje su pod mentorstvom učiteljice Monike Ilić sudjelovale na državnom Natjecanju iz astronomije.
U školskoj sportskoj dvorani s početkom u 11.30 sati održana je promocija slikovnice Izlet i književni susret s autoricom Anitom Malek i ilustratorom Sandrom Tothom. Gosti su imali priliku pogledati dramski igrokaz s lutkarskim elementima koji su izvele članice lutkarsko-dramske družine škole kao i kamišibaj izvedbu Izlet, a na kraju i kupiti slikovnicu s potpisom i posvetom.

U sklopu Dana škole na prodaju su i radovi koje su uz pomoć učiteljice Mirele Trgovac Šuflaj izradili učenici Učeničke zadruge Račići koju vodi učiteljica Irena Živoder. Novac od prodaje tradicionalno se izdvaja za projekt Dobro je činiti dobro kojim se potpomažu učenici slabijeg imovinskog statusa.
Hvala svima koji su svojim dolaskom i radom upriličili obilježavanje Dana škole Osnovne škole Ivana viteza Trnskog.

Ines Vidović