Terenska nastava učenika sedmih razreda
Autor: Ivana Šćuric, 9. 6. 2021.

Učenici 7.a i 7. b razreda sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi koja je započela vožnjom bicikla i hodanjem iz Nove Rače. Jedna skupina učenika se je na biciklima, u pratnji učiteljice Monike Vargić i učitelja Ivana Gazde,  uputila kroz šumu prema Slovinskoj Kovačici. Put su nastavili kroz obližnja sela Orlovac, Sasovac, Tociljevac s dolaskom na krajnje odredištem - ribnjak ŠRD “Štuka” u Novoj Rači.

Druga skupina učenika je u pratnji učiteljice Kristine Giacometti prošetala središtem Nove Rače u smjeru Tociljevca prema ribnjaku gdje su se okupili s prvom skupinom - biciklistima. Nakon kratkog predaha, odmaranja na klupicama i dekicama na travnjaku te uživanja u opuštajućim zvucima prirode učenci su imali novi izazov u obliku igara na otorenom.

Učiteljica Monika osmislila je orginalne igre u kojima su učenici trebali pokazati razne vještine poput rješavanja problema, organizacijske i strateške sposobnosti, motoričke i funkcionalne sposobnosti, preciznost, kreativnost, brzinu i snalažljivost. Izazovi su bili raznovrsni od skakanja i nošenja učenika u vrećama, skupljanja sijena u vreće, do punjenja i pražnjenja vreća sa sijenom, bacanja vreće, nošenja vodenih balona na vreći i slično. Smijeh je bio sveprisutan za vrijeme spomenutih aktivnosti.

Kakav je uistinu ugođaj bio te kako su se učenici nosili sa spomenutim izazovima pogledajte u Fotogaleriji.