Početak nastave u školskoj godini 2021./2022., 6. rujna 2021.
Autor: Dario Jaušić, 2. 9. 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

Ovim putem Vas želimo informirati o načinu organizacije rada u OŠ Ivana viteza Trnskog sukladno svim relevantnim uputama i preporukama. Učinit ćemo sve da zaštitimo zdravlje naših učenika i djelatnika. Zbog toga je važno držati se svih preporuka.

Nastava

Nastava će se organizirati u Matičnoj školi u Novoj Rači te u svim područnim odjelima u jednosmjenskom radu. Nastavni sat traje 45 minuta.

Nastava u Matičnoj školi počinje u 8.30 sati i završava najkasnije u 14.30 sati, ovisno o rasporedu sati.

Nastava u Područnim školama Bulinac, Dautan Međurača, Sasovac i Severin počinje u vremenu između 8.00 i 8.30 sati i u skladu s dogovorom između razrednih učitelja i roditelja.

Sukladno preporukama nastava je u predmetnoj nastavi organizirana u dvosatima i trosatima kako bi smanjili broj ljudi koji istovremeno borave u školi. Za učenike razredne nastave ( 1. - 4. razred ) maske nisu obavezne, dok za učenike predmetne nastave ( 5.- 8. razred ) jesu. Isto tako, učitelji koji su preboljeli Covid, ili su cijepljeni nisu obavezni nositi maske.

Prvi dan škole ( ponedjeljak 6.9. ) organizirana su 2 sata razrednika. Nakon toga učenici idu kućama. Za prvi dan škole potrebno je ponijeti papuče te preporučamo školsku torbu s obzirom da će učenici preuzimati udžbenike, radne materijale te pribor.

Raspored učionica

Svi učenici imaju svoje stalne učionice.

Udžbenici i radne bilježnice

Sve učenike OŠ Ivana viteza Trnskog udžbenici i radne bilježnice te bilježnice čekaju na klupama i preuzet će ih prvi dan nastave, u ponedjeljak 6. rujna. Zahvaljujemo se općinama Nova Rača, Severin i Šandrovac u ime svih roditelja i učenika što su i ove godine u potpunosti financirali radne bilježnice, bilježnice i pribor.

Maske

Osnivač škole, odnosno Bjelovarsko bilogorska županija osigurala je za učenike te djelatnike škole zaštitne maske. Iste će učenicima biti podijeljene u prvim danima nastave.

Prehrana učenika

Prehrana učenika organizirana je, u skladu s uputama, u blagovaoni matične škole. Organiziran je i prijevoz hrane u područne škole. Kuhinja s radom započinje 13.9.2021.

Sve upute objavljivat ćemo redovno na web stranici škole. Slobodno nam se javite za sve nejasnoće.

Sretan povratak u školu svim učenicima i djelatnicima!

Dario Jaušić