« Travanj 2024 »

Od ponedjeljka 28.2. nošenje maske za vrijeme nastave više nije obavezno
Autor: Dario Jaušić, 28. 2. 2022.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo je objavio nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022.

Cijeli tekst uputa možete pročitati pod "opširnije".

U skraćenoj verziji izdvajamo:

Tijekom nastave u razredima maske više nisu obavezne za učenike i djelatnike, ali ih učenici i djelatnici mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svim učenicima i djelatnicima škole s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID-19 ako im zdravstveno stanje omogućuje nošenje maske. Maske su obavezne tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu.

Podsjećamo da učenici i dalje ne dolaze u školu ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), izrečenu mjeru samoizolacije ili saznanje da su zaraženi koronavirusom.

I dalje se nastavlja provođenje dobrovoljnog redovitog samotestiranja učenika nedjeljom navečer ili ponedjeljkom prije škole. Za učenike koji provode mjeru redovitog samotestiranja ukida se obveza samoizolacije, ako ostvare kontakt sa zaraženom osobom, prema ranije dobivenim uputama. Svi učenici koji sudjeluju u redovitom samotestiranju još tri testa tijekom tjedna.