« Svibanj 2024 »

Početak nastave u školskoj godini 2023./2024., 4. rujna 2023. godine
Autor: Dario Jaušić, 1. 9. 2023.

Poštovani učenici i roditelji,

Ovim putem Vas želimo informirati o nekim stavkama oko organizacije rada u OŠ Ivana viteza Trnskog.

Nastava

Nastava će se organizirati u Matičnoj školi u Novoj Rači te u svim područnim odjelima, osim PRO Bulinac, u jednosmjenskom radu. Nastavni sat traje 45 minuta.

Nastava u Matičnoj školi počinje u 8.30 sati i završava najkasnije u 14.30 sati, ovisno o rasporedu sati.

Nastava u Područnim školama Dautan, Međurača i Severin počinje u vremenu između 8.00 i 8.30 sati i u skladu s dogovorom između razrednih učitelja i roditelja. Nastava u PRO Bulinac ove je školske godine zbog povećanja broja razrednih odjela, organizirana u dvije smjene.

Prvi dan škole ( ponedjeljak 4.9. ) organizirana su 2 sata razrednika u razrednoj nastavi (1. – 4. razred). Nakon toga učenici idu kućama. Prijevoz za njih nije organiziran.

Učenici premetne nastave (5.-8. razred) imaju 1 ili 2 sata razrednika te ostatak prema redovnom rasporedu za ponedjeljak. U 12.15 sati učenici idu kućama, a prijevoz je organiziran.

Za prvi dan škole potrebno je ponijeti papuče i školsku torbu s obzirom da će učenici preuzimati udžbenike, radne materijale i pribor.

Raspored učionica

Učenici od 1. - 4. razreda imaju svoje stalne učionice, a učenici od 5. - 8. razreda mijenjaju učionice ovisno o rasporedu.

Udžbenici i radne bilježnice

Sve učenike OŠ Ivana viteza Trnskog udžbenici i radne bilježnice te bilježnice čekaju na klupama i preuzet će ih prvi dan nastave, u ponedjeljak 4. rujna. Zahvaljujemo se općinama Nova Rača, Severin i Šandrovac u ime svih roditelja i učenika što su i ove godine u potpunosti financirali radne bilježnice, bilježnice i pribor.

Prehrana učenika

Prehrana učenika organizirana je, u skladu s uputama, u blagovaoni matične škole. Organiziran je i prijevoz hrane u područne škole. Kuhinja s radom započinje 4.9.2023. godine.

Sve upute objavljivat ćemo redovno na web stranici škole. Slobodno nam se javite za sve nejasnoće.

Sretan povratak u školu svim učenicima i djelatnicima!