« Svibanj 2024 »

Prva večer kazivanja ljubavne poezije „Hvalospjev ljubavi…“

Dana 13. veljače 2023. u 17:00 sati u našoj školi, OŠ Ivana viteza Trnskog održana je večer kazivanja ljubavne poezije pod nazivom „Hvalospjev ljubavi…“.

Večer je bila ispunjena ljubavlju, ljubavnim stihovima i emocijom koji su naši pjesnici stavili na papir, a mi smo ih te večeri kroz riječi oživjeti i dali im posebno značenje kroz kazivanje poezije.

Večer poezije otvorio je gost, Dubravko Kovačević - pjesmom „Noćas“ uz pratnju na gitari gospodina Zorana Čanića.

Poeziju su kazivali - majka Marija i učenica Veronika Novak, majka Valentina Pavlović i učenik Noa Farkaš, majka Ivanka i učenica Eva Pogledić, učiteljica Anita Malek uz pratnju na gitari učitelja Slavena Bandura, majka Maja i učenica Nika Tomašinec, majka Jasna i učenik Petar Grgić, učenica Nika Kelemen.

Nakon reda kazivanja ljubavne riječi uslijedila je pjesmu „Ja ljubim“ u izvedbi Dubravka Kovačevića uz pratnju na gitari gospodina Zorana Čanića.

Poeziju su kazivali - majka Marija i učenik Mihael Čurćija, majka Kata i učenik Nikola Jukić, otac Ivica i učenica Lana Pogledić, učiteljica Jasna Kubica, majka Božica i učenik Borna Svjetlanović, majka Marina i učenik Petar Kolar, majka Ružica i učenik Tomislav Kos te majka Danijela i učenica Marina Mikulandi

Za kraj otpjevali smo svi zajedno poznatu pjesmu Olivera Dragojevića  - „Vjeruj u ljubav“, a pjesmu je otpjevao gost, Dubravko Kovačević uz pratnju na gitari - Zoran Čanić i učitelj Slaven Bandur .

Divna večer je bila iza nas. Prva večer kazivanja ljubavne poezije povodom Valentinova - Hvalospjev ljubavi.." uspješno je privedena kraju. Hvala našim čitačima -  roditeljima, učenicima i učiteljima OŠ Ivana viteza Trnskog što su nazočili ovoj manifestaciji. Hvala Turističko - ugostiteljsko i prehrambenoj školi Bjelovar. Hvala dragim sponzorima (Školska knjiga, Konoba Roko - Roko Tulić, Izletište i vinotočje Vinia - OPG Šapić, Studio "Stars" - Marina Sitek, Studio "B" - Božica Svjetlanović, Globus Tours d.o.o. Bjelovar, "Top Friz" - Katarina Katić, Caffe Bar "Step") koji su malim, ali opet velikim poklonima oduševili roditelje i sudionike ove večeri kazivanja ljubavne poezije. Hvala našim gostima - Dubravku Kovačeviću i Zoranu Čaniću.

"Kako da dušu sputam, da se tvoje ne takne? Kako, mimo tebe, njom da grlim stvari i daljine?" - Rainer Maria Rilke.